رتبه بندی گوگل، اعتبار سایت شماست

امروزه رتبه بندی سایت و یا به اصطلاح رنکینگ در اینترنت اهمیت خاصی پیدا کرده است. دلیل این اهمیت دانستن تعداد بازدیدهای سایت وارتقای آن به منظور ایجاد اعتبار در کسب‌وکار است.

اما رتبه بندی سایت چیست؟ و چگونه به کسب‌وکار شما اعتبار میبخشد؟ برای گرفتن پاسخ شما را به خواندن این مقاله دعوت میکنیم.

تعریف رتبه بندی سایت

 زمانی که کاربر عمل جستجو را در مرورگر خود انجام می‌دهد. موتور جستجو با الگوریتمی خاص ،اطلاعات را براساس میزان ارتباط سوال با محتوا طبقه بندی می‌کند. وتمام تلاشش براین است که نزدیک‌ترین و مرتبط‌‌ ترین پاسخ به کاربر داده شود. رتبه بندی سایت در سئو در واقع همان جایگاه وب سایت شما درفهرست نتایج موتورهای جستوجو است.

 فاکتورهای متفاوتی در رتبه‌بندی تاثیر دارند. هر چقدر محتوا وب‌سایت در نتیجه موتور جستجو مرتبط با موضوع جستجو باشد و یا اشاره بک‌لینک‌ها به صفحه بالاتر باشد. رتبه آن از کیفیت بالاتری برخوردار است.

منبع خوبی برای بازدیدها

رتبه‌بندی نتایج جستجو، باعث بیشترشدن میزان بازدید به وسیله جستجوی ارگانیک می‌شود. هرچه صفحه در پاسخ برای جستجو بالاتر قرار گیرد، احتمال اینکه کاربر روی آن کلیک کند، بیشتر می‌شود. این امر ارتباط مستقیم بین رتبه‌های بالا و افزایش بازدید را توضیح می‌دهد.

 چه چیزی می‌ تواند در رتبه بندی وب سایت شما تأثیر بگذارد؟

بهینه سازی موتور جستجو روشی برای تاثیر پایدار در رتبه‌بندی موتور جستجو است. گوگل و سایر موتورهای جستجو، نتایج جستجوی خود برای کلمات کلیدی را با استفاده از الگوریتم‌های بسیار پیچیده محاسبه می‌کنند.

عواملی که بر رتبه بندی سایت تاثیر دارند:

  • تعداد بک لینک ها
  • نقشه سایت ولینک های داخلی
  • بهینه‌سازی تصاویر
  • سرعت سایت
  • استفاده از کلمات کلیدی در عناصر متن (مانند: عنوان های متا ، توضیحات متا)
  •  بهینه‌سازی محتوا بر اساس مقایسه با پرونده های دیگر با همان مضمون
  • ساختار URL
  • اعتماد به صفحات
  • مدت زمانی که کاربر در سایت شما می‌گذارند تا به نتایج جستجو بازگردد
  • و همچنین عوامل دیگری مانند محتوا نوشته ها، ترافیک سایت و به روز بودن .

اما منظور از ترافیک سایت چیست؟

اگراز علاقمندان حوزه سئو باشید، مطمئنا برای یک بار هم که شده کلمه ترافیک به گوشتان خورده، اما منظور از ترافیک آیا معنی عام که تداعی‌گر شلوغی است می باشد؟ تقریبا، به طور کلی به بازدید و تردد در سایت ترافیک گفته می‌شود و به طور دقیق‌تر ترافیک سایت تعداد کاربرانی است که از وب‌سایت و صفحات آن بازدید می‌کنند.

رتبه بندی سایت، بخشی از سئو است

بهینه سازی موتور جستجو به شما صاحبان مشاغل این امکان را می‌دهد تا به واسطه‌ی موتو‌رهای جستجو در صفحه اول نتایج قرار بگیرید. مواردی وجود دارد که به واسطه‌ی آن می‌توانید شانس خود را برای قرار گرفتن در رتبه‌های بالاتر در موتور جستجو و معرفی محصولات خود افزایش دهید و به این حوزه سئو می گویند.

آشنایی با برخی الگوریتم های رنکینگ

PageRank با الگوریتم گوگل

تعیین رتبه با PageRank گوگل که با الگوریتم وسازکارهایی مخصوص به خود و با توجه به محبوبیت سایت‌ها به آن ها رتبه می‌دهد.

تعیین رتبه با الگوریتم الکسا

الکسا نیز از جمله معتبرترین ابزارهای تعیین رتبه است که همه سایت‌های دنیا را شامل می‌شود و به آن ها رتبه می‌دهد. طبیعتاً هرچه رتبه سایتی کمتر باشد، به معنی بازدید و محبوبیت بیشتر آن سایت است.

تعیین رتبه با الگوریتم  MOZ Rank

سایت Moz نیز از قدیمی‌ترین سایت‌ها در حوزه رنکینگ و سئو و… است که خدمات متفاوتی ارائه می‌کند. مقیاس رتبه دهی در آن از 1تا100 است

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ