Ahrefs از موتور جستجوی جدید خود به نام Yep رونمایی کرد

سال 2019 بود که شرکتی که کارش تولید ابزار سئو بود یک خبری را منتشر کرد مبنی بر این که می‌خواهد موتور جستجوی خودش را طراحی کند!

Ahrefs برای طراحی این موتور جستجو در طول این 3 سال حدود 60 میلیون دلار هزینه کرده است که واقعاً مبلغ زیادی است. حال بیاید در مورد Yep صحبت کنیم.

Yep چیست؟

Yep یک موتور جستجو با اهداف کلی است که در آینده نزدیک در همه کشورها قابل دسترس می‌شود. این موتور جستجو مانند گوگل همه زبان‌های زنده دنیا را درک می‌کند و کاربرها از هر کشوری با هر زبانی می‌توانند با آن کار کنند. به گفته تیم ahrefs، این موتور جستجو قرار است تبدیل به یکی از رقبای اصلی گوگل شود.

البته در 10-20 سال گذشته خیلی‌ها به عنوان رقیب اصلی گوگل وارد شدند و بعد از مدتی کوتاه از یاد همه رفتند. پس فعلا خیلی زود است که بگوییم این موتور جستجو رقیب گوگل است.

سطح امنیت

آی پی شما، تاریخچه جستجو، محل زندگی، نام و …. در این موتور جستجو ذخیره نمی‌شود. به گفته مدیر عامل ahrefs، آقای دمیترو گرایمنکو، این موتور جستجو اطلاعات مهم را ذخیره می‌کند. یعنی به جای ثبت کردن آدرس و اطلاعات غیرضروری برای تبلیغات، کلماتی که نرخ جستجوی بالایی دارند را شناسایی می‌کند و بعد از آن به سراغ لینک‌هایی که بیشترین کلیک را دریافت کرده‌اند می‌رود.

اطلاعاتی که yep از کاربر ذخیره می‌کند:

  • کلمات کلیدی جستجو شده
  • اولویت زبانی در جستجو
  • آدرس تقریبی محل زندگی (نام منطقه/شهر)

نحوه کارکرد Yep

Crawling/کرال کردن

موتور جستجوی جدید از Ahrefsbot برای جمع‌آوری اطلاعات صفحه استفاده می‌کند. به گفته این تیم، به زودی Yepbots به زودی جایگزین ربات‌های فعلی خواهند شد.

Ahrefsbot در 24 ساعت بیشتر از 8 میلیارد صفحه را بررسی می‌کند که این یعنی بعد از گوگل سریع‌ترین سرعت عمل در بررسی صفحات در یک موتور جستجو.

ایندکس کردن

عمل ایندکس توسط Yep هر 15 الی 30 دقیقه یک بار آپدیت می‌شود. این موتور جستجو هر روز 30 میلیون صفحه جدید را ایندکس می‌کند و 20 میلیون صفحه را از ایندکس خارج می‌کند.

نکته آخر

این موتور جستجو این قابلیت را به کاربران خودش می‌دهد تا بتوانند ادامه جستجوی خودشان را در موتورهای جستجوی دیگر مثل گوگل، بینگ، Mojeek و DuckDuckGo انجام بدهند. این‌ها مهم‌ترین اطلاعات درباره موتور جستجوی جدید ahrefs به اسم Yep بودند. اگر خبرهای جدیدی به دستمان رسید، حتماً شما را هم در جریان این اخبار قرار می دهیم.

نظر شما چیست؟ آیا Yep می‌تواند یک رقیب یا جایگزینی برای گوگل شود؟

منبع خبر

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ