چگونه یک عنوان خوب بنویسیم؟

در این مقاله تصمیم داریم به اهمیت عنوان و روش نوشتن یک عنوان خوب بپردازیم. با ما همراه باشید

زمانی که نتیجه موتور جستجو به روی نمایشگر کاربر ظاهر می شود، تنها 2 ثانیه زمان می‌برد تا کاربر تصمیم بگیرد که کدام سایت را انتخاب کند. فکر می‌کنید در این دو ثانیه چه عاملی بر انتخاب یک سایت برای بازدید تاثیرگذار است؟

انتخاب عنوان خوب، بهترین روش برای بهینه سازی وب سایت در موتورهای جستجو

برای شما صاحبان مشاغل و یا مدیران وب‌سایت، اولین و مهم‌ترین مرحله این است که محتوای پست شده روی وبلاگ و یا سایت شما در معرض نمایش قرار گیرد. همانطور که پیشتر گفته شد، بهینه‌سازی موتور جستجو، بهترین روش جذب مخاطب برای بازدید از صفحات شماست. اما این به تنهایی تاثیرگذار نخواهد بود ،انتخاب برچسب عنوان (tag title) صحیح برای سایت و انتخاب تیتر و عنوان خوب برای محتوا صفحه ، کاربران را از فهرست نتایج موتورهای جستجو به سایت شما هدایت می‌کند و باعث افزایش بازدید از سایت، کلیک و انتخاب آن به عنوان یک منبع ارزشمند می‌شود.

گاها اتفاق افتاده که وب‌سایت شما منبع ارزشمندی از اطلاعات است اما بازدید و همچنین کلیک پایینی دارد، چرا؟ احتمالا یکی از اصلی‌ترین دلایل آن، انتخاب تیتر نامناسب و یا بی‌ربط به محتوا داخل صفحات است. با پیشرفت وهمه‌گیری سئو و به وجود آمدن رقابت بین وب‌سایت ها، عرضه‌کننده‌های خدمات و برند‌ها ، انتخاب یک عنوان مناسب برای محتوای صفحه خود باعث افزایش بازدید از سایت و خدمات شما می‌شود.

 اما یک عنوان خوب دارای چه ویژگی هایی است ؟

  • هماهنگی و ارتباط با محتوای پست شده
  • استفاده از کلمات کلیدی موجود در متن
  •  استفاده از کلمات جذاب و تاثیرگذار

روش هایی برای نوشتن و انتخاب عنوان مناسب

استفاده از کلمات کلیدی

همانطور که توضیح داده شد، کلمات کلیدی که افراد جستجو می‌کنند هدفمند است. برای مثال شاید به دنبال خرید و یا فروش محصولی هستند و یا اگر از کلمات سوالی استفاده کردند به دنبال دریافت اطلاعات هستند. این کلمات کلیدی به ما کمک می‌کند تا صحیح‌ترین عنوان را انتخاب کنیم تا محتوا و سایت ما در نتایج جستجو گوگل برای کاربر به نمایش گذاشته شود.

استفاده از کلمات کلیدی و مهم محتوا در عنوان به کاربر کمک می‌کند تا راحت‌تر تشخیص دهد. که آیا دقیقا به دنبال این محتوا است یا نه!

کوتاه و مستقیم

گاهی لازم است سریعا سر اصل رفته و مطلب به صورت مستقیم از طریق عنوان منتقل شود. در عنوان، کوتاه‌نویسی یک نوع هنر حساب می‌شود چرا که نیازمند دانشی است که علاوه بر خلاصه کردن عناوین بلند، جامع و مرتبط با محتوای آن نیز باشد .علاوه براین، خواندن عنوان‌های طولانی ممکن است خارج از حوصله و وقت کاربر باشد در نتیجه کوتاهی و شیوایی عنوان بر مخاطب تاثیر بیشتری خواهد گذاشت.

استفاده از عبارات پرسشی

یکی از بهترین راه‌ها برای نوشتن عنوان، پرسیدن سوال درباره محتوای نوشته شده است. این پرسش باید در برگیرنده‌ی محتوای کل مقاله باشد. برای درک بهتر به عنوان مقاله ما نگاه کنید که با یک پرسش شروع شده است.

استفاده از واقعیت ها و یا مثال موجود در محتوا

برای بهتر جا افتادن این روش بیاید با مثالی شروع کنیم:

شما مقاله‌ای راجع به نرخ بیکاری در دوران کرونا نوشته‌اید. و نیاز دارید که عنوانی مناسب برای محتوای آن انتخاب کنید که علاوه بر رساندن موضوع، کاربر را مشتاق به خواندن آن کند.

برای انتخاب این عنوان می‌توانید از داده‌های به دست آمده و منتشر شده در این مقاله استفاده کنید.

افزایش 40% نرخ بیکاری در دوران کرونا

با انتخاب این چنین عناوینی، نویسنده از حس کنجکاوی کاربران استفاده می‌کند تا آن ها را ترغیب به خواندن ادامه مطلب کند.

استفاده از کلمات تاثیرگذار

استفاده از کلماتی که کاربران علاقه بیشتری به آن‌ها نشان داده‌اند می تواند روش موثری برای افزایش بازدید و کلیک سایت شما باشد.

برای مثال، این قبیل کلمات:

یادگیری

رایگان

مفید

جدید

ساده ترین

بزرگ ترین

برترین و….

 استفاده از اعداد

همه‌ی شما حتما برای یک بار هم که شده  به روی عناوینی مانند 100 کتابی که پیش از مرگ باید بخوانید یا 5 روش موفقیت و این قبیل عناوین کلیک کرده‌اید و یا آنها را مطالعه کرده‌اید.

مطالعات بدست آمده نشان می‌دهد که استفاده از اعداد می‌تواند باعث جذب مخاطب و ترغیب به خواندن محتوا شود.

پس اهمیت انتخاب عنوان مناسب را دست کم نگیرد و بیشتر برای انتخاب این عناوین تحقیق کنید و وقت بگذارید .اگر می‌بینید یک مقاله آنچنان که باید کاربران را جذب نمی‌کند، دوباره به سراغش بروید و عنوان آن را تغییر دهید .

همانطور که در این مقاله گفته شد نوشتن عنوان مناسب برای محتوای وب‌سایت و همچنین برچسب عنوان صفحه، نیازمند دانش و مهارت است. سپردن آن به متخصصان این حوزه می‌تواند تاثیر به سزایی روی میزان بازدید از سایت، کلیک و رتبه‌ سایت شما داشته باشد.

تیم توسکا با متخصصین مجرب در این زمینه آماده خدمات رسانی به شما است.

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ