Google Multisearch قابلیتی جدید برای جستجو در گوگل

گوگل از یک راه و روش جدید برای جستجو در فضای وب با استفاده از ترکیب متن و عکس رونمایی کرده است. قابلیت google multisearchکه به عنوان یک ویژگی جدید به گوگل لنز (Google lens) اضافه شده است، به شما این امکان را می‌دهد که با روشی متفاوت جستجوهای خود را انجام بدهید.

این برنامه برای مواقعی طراحی شده است که نمی‌توانید با عبارت متنی یا با استفاده از عکس به جواب خود برسید. اگر بخواهید درباره چیزی اطلاعات بیشتری کسب کنید، و در عین حال نمی‌توانید آن وسیله را برای گوگل توصیف کنید (برای مثال، یک میز در مقابل شماست، ولی شما نوع، مدل و مواد تشکیل‌دهنده آن را نمی‌شناسید)، می‌توانید در آن لحظه از آن شیء مورد نظر عکس بگیرید و با استفاده از قابلیت Multisearch، از گوگل در مورد آن وسیله سوال بپرسید. این سوالات توسط هوش مصنوعی گوگل پاسخ داده می‌شوند.

با استفاده از Multisearch در لنز، شما می‌توانید با عکسی که در دست دارید، از گوگل در مورد آن وسیله سوال بپرسید. این سوالات توسط هوش مصنوعی گوگل پاسخ داده می‌شوند.

چگونه از قابلیت Google Multisearch استفاده کنیم؟

ابتدا، جدیدترین آپدیت گوگل را برای اپلیکیشن گوگل دانلود کنید و سپس مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید:

  1. اپلیکیشن گوگل را در تلفن همراه خود (اندروید و IOS) باز کنید.
  2. روی نماد لنز دوربین کلیک کنید.
  3. عکسی که می‌خواهید را آپلود کنید و یا در همان لحظه یک عکس فوری بگیرید.
  4. صفحه را رو به بالا حرکت دهید و عبارت دلخواه خود را برای سرچ کردن وارد کنید.

برای درک بهتر از نحوه کار کرد این قابلیت به مثال‌های زیر توجه کنید.

  • از یک لباس زیبای نارنجی عکس بگیرید و در کادر سرچ عبارت “سبز” را وارد کنید، این قابلیت نتایجی از همان لباس و از همان مدل را برای شما به نمایش در می‌آورد. نتایج به دست آمده همه شامل لباس‌های سبز رنگ هستند.
  • از گیاه رزماری عکس بگیرید و در کادر جستجو عبارت “شرایط نگهداری” را وارد کنید. گوگل به شما می‌گوید که چگونه باید از این گیاه نگهداری کرد.

منبع خبر

admin

admin

0 Comments

Submit a Comment

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دسته بندی‌ها

آخرین خبرها

آخرین مطالب وبلاگ

 مطالب پیشنهادی و داغ