بهینه سازی موتورهای جستجو

سئو‌ (بهینه‌سازی موتورهای جستجو) فرایند افزایش بازدید وب‌سایت شما از طریق بهبود جایگاه آن در فهرست نتایج موتورهای جستجو است. ‌این فرایند، به بهتر دیده‌‌شدن کسب‌وکارتان کمک چشمگیری می‌کند. تصور کنید که‌ کسب و‌کاری مرتبط با تناسب اندام دارید و نکات مرتبط با کاهش وزن، رژیم‌های غذایی و تمرین‌های ورزشی را در وب‌سایت خود ارائه می‌کنید. با اجرای استراتژی‌های تاثیرگذار سئو در وب‌سایت شما، زمانی که کاربر کلمه‌ی "کاهش وزن" را جستجو می‌کند، وب‌سایت‌تان شانس بیشتری برای دیده شدن و معرفی نام تجاری شما خواهد داشت. این موضوع، اهمیت سئو را برای هر کسب‌وکاری به روشنی بیان می‌کند.

بهینه‌سازی اصولی، قطعا موفقیت یک وب‌سایت را تضمین می‌کند. به واسطه‌ی سئوی موثر، ترافیک و بازدید‌ بیشتری به سمت ‌سایت شما روانه شده و بازدیدکنندگان، تبدیل به مشتریان می‌شوند. معیارهای متفاوتی برای سنجش عملکرد یک وب‌سایت بهینه‌سازی شده وجود دارند، مانند مدت زمان حضور کاربر در صفحات (Dwell time)، ضریب میزان ترک سایت توسط کاربر(Bounce Rate)، بازدید مجدد سایت توسط کاربران (Retention) و...

بهینه سازی موتورهای جستجو
تیم توسکا وب، با تمام تلاش خود و با به‌کارگیری موارد زیر، باعث رشد بازدید و پیشرفت جایگاه وب‌سایت شما در فهرست نتایج جستجو می‌شود:
 • تحلیل وضعیت وب‌سایت
 • تحقیق در مورد کلید واژه‌ها
 • تولید محتوای غنی و با کیفیت
 • بهینه سازی داخلی
 • لینک سازی خارجی
 • بهینه سازی محلی
جایگاه وب‌سایت شما

تحلیل و استراتژی


تحلیل کلمات کلیدی

تحلیل کلمات کلیدی، شناخت و آنالیز واژگانی است که کاربران و خریداران، هنگام جستجوی کالا و خدمات مورد نیاز خود از آن استفاده می‌کنند. این شناخت، کمک شایانی به شناسایی، مقایسه و اولویت‌بندی کلمات و عبارات کلیدی کرده و می‌تواند رتبه وب‌سایت شما را متحول کند. دانستن کلمات کلیدی مناسب و مرتبط، از تولید محتواهایی که هرگز جست‌و‌جو نمی‌شوند، جلوگیری خواهد کرد. این یک اشتباه رایج است که اکثر کسب‌و‌کارهای آنلاین در وب‌سایت‌هایشان مرتکب می‌شوند و به همین دلیل، حدود 90 درصد صفحات در اینترنت، هیچ‌گونه ترافیکی از سمت گوگل دریافت نمی‌کنند.


تحلیل کلمات کلیدی همچنین پاسخ سوالات زیر را به شما می دهد:
 • میزان دشواری رتبه آوردن در کلمات کلیدی مورد نظر چقدر است؟
 • در صورت رتبه آوردن در برخی کلمات کلیدی، چه میزان ترافیک جذب سایت شما خواهد شد؟
 • برای کسب رتبه در برخی کلمات کلیدی، چه نوع محتوایی باید تولید کرد؟

ما در توسکاوب، برای تحلیل کلمات و عبارات کلیدی، با تکیه بر تجربیات خود و همچنین با بهره‌گیری از ابزارهای تحلیلی ویژه، دیدی جامع نسبت به رقبای شما و صنعتی که در آن فعالیت می‌کنید کسب کرده و تلاش خواهیم کرد تا بهترین گزینه‌ها را برای کسب بالاترین رتبه به شما پیشنهاد کنیم.


تحلیل رقبا

تحلیل و بررسی وضعیت رقبا، برای تدوین استراتژی سئو، امری حیاتی است که می تواند شامل سنجش رتبه‌ی سایت رقیب در جستجوهای ارگانیک، استراتژی‌های تولید محتوای رقیب، لینک‌سازی‌ها و میزان فعالیت‌ آنها در شبکه‌های اجتماعی باشد. اما مهمترین بخش تحلیل رقبا، به دست آوردن کلمات کلیدی است که رقبای اصلی با آن کلمات در گوگل رتبه گرفته‌اند. از این طریق می توان به الگوهای پرتکرار موجود در فضای آنلاین کسب‌و‌کارهای یک صنعت پی برده و در جهت هماهنگ کردن سایت مشتری، اقداماتی همسوی این الگوها انجام داد.


مراحل بررسی رقبا

شناسایی سایت‌های رقیب اصلی: هر کسب‌و‌کاری ممکن است تا حدودی رقبای خود در دنیای واقعی را بشناسد. اما در فضای مجازی، شرایط متفاوت است. این احتمال وجود دارد که وب‌سایتی در خارج از فضای مجازی، رقیب مطرحی نباشد و حضور چشمگیری نداشته باشد ولی در فضای مجازی رتبه‌ی بالایی در صفحه جستجو گوگل و کلمات کلیدی داشته باشد و رقیبی سرسخت محسوب شود. به عنوان مثال، رستوران‌های نایب و شاندیز، از برندهای معروف و مطرح رستوران هستند ولی در فضای مجازی این دو رستوران رقیب کسب‌وکارهای اینترنتی نیستند، بلکه رقیب سرسخت در فضای مجازی سایت‌هایی هستند که فروش اینترنتی غذا داشته و در کلمات کلیدی مرتبط با غذا رتبه‌ی بالایی در گوگل دارند. بنابر‌این، آگاهی از رقبای موجود در عرصه‌ی آنلاین، اجتناب‌ناپذیر است.


تحلیل کلمات کلیدی رقبا: به دست آوردن کلمات کلیدی که سایت‌های رقیب در آنها دارای رتبه بالا هستند، یکی از مهم‌ترین مراحل بررسی رقباست. دو عامل تعیین‌کننده برای انتخاب کلمات کلیدی، دشواری و میزان جستجو آن‌ها است. طبیعتا، دشواری حداقلی و میزان جستجوی حداکثری، بهترین حالت برای گزینش کلمات کلیدی هستند


تحلیل محتوای رقبا: بررسی محتوای سایت رقبا که رتبه‌ی بالایی دارند، اشکالات و نواقص محتوای شما را آشکار کرده و سپس می‌توان در راستای اصلاح و بهبود آن‌ تلاش کرد. تولید محتوای مرتبط و بهینه، ارزش منحصر به فردی دارد و باید مرتبط با کسب‌وکار شما ، جذاب، غیرکپی و کاربرپسند باشد.


تحلیل شبکه های اجتماعی: آمارها نشان می‌دهند، سایت‌هایی که در جستجوهای گوگل رتبه‌ی بالایی کسب می‌کنند، حضوری مستمر و فعال در شبکه‌های اجتماعی دارند. این موضوع به شما کمک می‌کند متوجه شوید کدام یک از شبکه‌های اجتماعی بستر مناسب‌تری برای کسب‌وکارشماست. محتوای شبکه‌های اجتماعی رقبا و میزان اشتراک‌گذاری مطالب آنها از دیگر نکاتی است که باید بدان توجه داشت باشید.

تحلیل کلمات کلیدی در شئو

بررسی سایت مشتری

ما با استفاده از ابزارهایی به‌روز مانند Ahrefs،گوگل آنالیتیکس و سرچ کنسول، وضعیت فعلی سایت شما را از نظر فنی و سئو بررسی کرده و گزارشی از موقعیتی که در آن قرار دارید به شما ارائه می‌دهیم. این گزارش می‌تواند شامل موارد زیر باشد:

 • وضعیت کنونی کلید واژه‌های شما
 • وضعیت لینک‌های داخلی، خارجی و خراب
 • مشکلات مربوط به تصاویر و ویدئوها
 • سرعت بارگذاری سایت و ...
بررسی سایت مشتری

تدوین برنامه تولید محتوا و لینک سازی

پس از تحلیل کلمات کلیدی و تحلیل رقبا، نوبت به طراحی نقشه راهی برای تولید محتوای با‌کیفیت و سازگار با موتورهای جستجو است. حفظ و ارتقاء محتواهای ارزشمند و تغییر یا حذف موارد بی‌کیفیت ضروری است. همچنین تعداد و نوع لینک‌های داخلی و خارجی مورد نیاز در این مرحله تعیین می شود.

تدوین این برنامه شامل موارد زیر است:

 • تعیین راهبرد محتوایی: تعیین یک برنامه منظم برای تولید و انتشار محتوا، میزان و نوع مقالات و همچنین مشخص‌کردن لینک‌های داخلی و خارجی اقداماتی است که در تعیین راهبرد محتوایی انجام می‌شود. طول و کیفیت متن‌ها، فاصله‌ی بین انتشار هر مطلب و تعداد لینک‌های داخلی و خارجی نکات مهمی است که باید مورد توجه قرارگیرند
 • شناخت مخاطب: شناخت ویژگی‌های مهم مشتریان احتمالی و نیازهای آنها از ملاک‌های اصلی تولید هر محتوایی است.

سئوی داخلی

تمام استراتژی‌های سئو، بر دستیابی به بالاترین رتبه در موتورهای جستجو تاکید و تمرکز دارند. به همین دلیل، رقابت برای طراحی و بهینه‌سازی وب‌سایتی که محبوب گوگل و دیگر موتورهای جستجو باشد، روزافزون شده است. گوگل به طور کلی از دو نوع فاکتور برای دسته بندی و اعتباردهی سایت‌ها بهره می‌گیرد: عوامل داخلی و خارجی.

تعریف و اهمیت سئو داخلی

سئو داخلی، شامل تمام اقداماتی است که درون ‌یک وب‌سایت برای بهینه‌سازی آن انجام می‌شود. سئو داخلی را از‌این جهت می‌توان ساده‌تر و زود بازده‌تر دانست که مراحل آن کاملا تحت کنترل مدیر وب‌سایت است. به عبارت دیگر، مدیر یا مالک‌ وب‌سایت می‌تواند تمام مسائل فنی و همچنین کیفیت محتوایی سایت خود را تغییر و بهبود دهد. سئو داخلی اگر به درستی انجام شود، به تنهایی می‌تواند در رتبه‌گیری سایت شما نقش بسزایی ‌ایفا کند. قطع به‌یقین، فرآیندهای سئو خارجی و لینک‌سازی برای سایتی که وضعیت داخلی ضعیفی دارد، کاری بسیار دشوار است؛ زیرا هیچ کس تمایل ندارد از سایتی که به درستی کار نمی‌کند ‌یا مطلبی که به خوبی نوشته نشده است، بازدید کند.
با توجه به گستره‌ی عظیم اطلاعات در دنیای ‌اینترنت، اگر موتورهای جستجو‌ این اطلاعات را برای کاربران تقسیم‌بندی نمی‌کردند، پیدا کردن چیزی که بدان نیاز داریم تقریبا غیر‌ممکن می‌شد. سیستم‌های رتبه‌بندی گوگل، در کسری از ثانیه مرتبط‌ترین و مفید‌ترین نتایج را پیدا کرده و به بهترین شکل به کاربران ارائه می‌دهند.‌ این سیستم‌ها، از الگوریتم‌های متعددی پیروی کرده و برای فراهم کردن بهترین و مناسب‌ترین نتایج، به مولفه‌هایی مانند کلمات کلیدی، مرتبط بودن آنها، اعتبار منابع و موقعیت مکانی شما توجه می‌کنند. هرکدام از‌این مولفه‌ها براساس ماهیت جستجو، ممکن است وزن متفاوتی داشته باشند. به عنوان مثال، مولفه‌ی "جدید بودن محتوا" برای جستجویی پیرامون "اخبار روز"، می‌تواند از اهمیت بیشتری برای موتورهای جستجو برخوردار باشند.
گوگل، با بهره گیری از فناوری هوش مصنوعی، روز به روز در حال هوشمند‌تر شدن است. ‌یکی از قابلیت‌های تقریبا جدیدی که‌ این موتور جستجو برای ربات‌های خود ‌ایجاد کرده است، توانایی درک زبان انسان‌ است. ربات‌های جستجوگر گوگل، با استفاده از الگوهای زبانی که به طور مستمر به روزرسانی می‌شوند، سعی بر متوجه شدن منظور دقیق کاربر و پیدا کردن مرتبط‌ترین نتایج دارند. بنابراین، متن‌هایی که مناسب‌ترین کلمات مورد جستجو را دارا باشند، از نظر ربات‌های گوگل اولویت پیدا می‌کنند.
دیگر مولفه‌ای که گوگل روی آن حساسیت دارد، تجربه‌ی کاربری است. به عبارت دیگر، گوگل ‌این موضوع را دقیقا بررسی می‌کند که کارکردن با‌ یک وب‌سایت چقدر برای کاربران آسان است. اگر گوگل از طریق اطلاعاتی که از استفاده مداوم کاربران از ‌یک سایت جمع آوری می‌کند، به‌این نتیجه برسد که اکثر کاربران تجربه‌ی آزار‌دهنده‌ای مانند سرعت بارگذاری پایین، ناسازگاری با تلفن همراه و غیره داشته‌اند، قطعا در رتبه‌بندی سایت، ‌این موضوع را لحاظ می‌کند.


بخش‌های مهم سئوی داخلی


بهینه سازی تصاویر

آمارها نشان می‌دهد جستجو در تصاویر گوگل، حدود 30 درصد از کل جستجوها را تشکیل می‌دهد. ‌این بیانگر اهمیت تصاویر برای جذب مخاطبین است. اما نکات و ترفندهایی برای استفاده از تصاویر در وب‌سایت‌ها وجود دارد که در ادامه به آنها می‌پردازیم:

استفاده از متن جایگزین مناسب برای تصاویر به موتورهای جستجو در طبقه‌بندی و درک موضوع تصاویر کمک کرده و باعث می‌شود تصاویر محتوا، رتبه‌ی بالایی کسب کنند.

حجم تصاویر، از مهم‌ترین عوامل سرعت بارگذاری صفحات است، بنابراین، بهینه‌سازی حجم تصاویر، در کنار ‌اینکه کیفیت آنها را حفظ می‌کند، سرعت بارگذاری را به شدت افزایش داده و باعث بهبود تجربه کاربر میشود.


بهینه سازی لینک‌های داخلی

لینک داخلی، لینکی از صفحه‌ای در‌ یک وب‌سایت به صفحه‌ای دیگر از همان وب‌سایت است. ‌این لینک‌ها به موتورهای جستجو و همچنین کاربران ‌این امکان را می‌دهند تا دیگر محتواهای موجود در سایت را پیدا کنند. اگر صفحه‌ای فاقد لینک باشد، ربات‌های گوگل نمی‌توانند آن را پیدا کنند. انواع مختلفی از لینک‌های داخلی وجود دارد، از لینک‌های موجود در منو سایت گرفته تا لینک‌های داخل متن‌ها. هرچه لینک‌های داخلی بیشتری به ‌یک صفحه ارجاع داده شود، موتورهای جستجو آن صفحه را با اهمیت‌تر تلقی می‌کنند. در نتیجه، از طریق لینک‌دهی داخلی می‌توان گوگل و مخاطبین را به مهم ترین پیج‌های‌ یک سایت هدایت کرد. به کلمات و عباراتی که قابل کلیک بوده و معمولا از مابقی متن متمایز هستند، انکر تکست (Anchor Text) گویند. انکر تکست‌ها، حاوی لینک بوده و مخاطب را به پیج مورد نظر هدایت می‌کنند. یکی دیگر از اقدامات حیاتی در لینک‌سازی داخلی، اصلاح لینک‌های خراب داخلی است که باید شناسایی شده و بازیابی شوند.


بهبود تجربه‌ی کاربری

لینک داخلی، لینکی از صفحه‌ای در‌ یک وب‌سایت به صفحه‌ای دیگر از همان وب‌سایت است. ‌این لینک‌ها به موتورهای جستجو و همچنین کاربران ‌این امکان را می‌دهند تا دیگر محتواهای موجود در سایت را پیدا کنند. اگر صفحه‌ای فاقد لینک باشد، ربات‌های گوگل نمی‌توانند آن را پیدا کنند. انواع مختلفی از لینک‌های داخلی وجود دارد، از لینک‌های موجود در منو سایت گرفته تا لینک‌های داخل متن‌ها. هرچه لینک‌های داخلی بیشتری به ‌یک صفحه ارجاع داده شود، موتورهای جستجو آن صفحه را با اهمیت‌تر تلقی می‌کنند. در نتیجه، از طریق لینک‌دهی داخلی می‌توان گوگل و مخاطبین را به مهم ترین پیج‌های‌ یک سایت هدایت کرد. به کلمات و عباراتی که قابل کلیک بوده و معمولا از مابقی متن متمایز هستند، انکر تکست (Anchor Text) گویند. انکر تکست‌ها، حاوی لینک بوده و مخاطب را به پیج مورد نظر هدایت می‌کنند. یکی دیگر از اقدامات حیاتی در لینک‌سازی داخلی، اصلاح لینک‌های خراب داخلی است که باید شناسایی شده و بازیابی شوند.در گذشته‌ای نه چندان دور، سئو کار بسیار ساده‌تری بود.‌ یک صفحه را پر از کلمات کلیدی کرده و رتبه‌ی اول جستجوها را کسب می‌کردند. اما امروزه گوگل و دیگر موتورهای جستجو، صدها عامل را برای رتبه‌بندی صفحات در نظر می‌گیرند که از مهم ترین آنها می‌توان به تجربه‌ی کاربری اشاره کرد. گوگل همواره تلاش می‌کند تا به کاربران خود سایت‌هایی را پیشنهاد دهد که در آن‌ها تجربه‌ی خوبی داشته باشند.

پیشنهاد سایت برای شما
پیشنهاد سایت
موارد زیر، برخی از مهم ترین بخش‌های مرتبط با تجربه‌ی کاربران ‌یک سایت هستند:
 • جستجو و ‌یافتن بخش‌های مورد نظر مخاطبین باید به ساده‌ترین شکل در دسترس باشند. به عبارت دیگر، کاربران نباید مجبور باشند برای پیدا کردن بخشی خاص از‌ یک سایت زمان زیادی صرف کرده و سرگردان باشند. در‌این میان، استفاده از نوارهای اعلان جذاب و واضح، طرح‌های گرافیکی هدایت کننده و غیره می‌توانند به کمک مخاطبین بیایند.

 • محتوای موجود در صفحات باید با کیفیت و مرتبط بوده و توجه مخاطب را جلب کند. ضروری است که محتوا، علاوه بر جدید بودن، دقیق، جامع و آموزنده باشد. موتورهای جستجو علاقه مند به مطالب جدید هستند و صفحات حاوی محتوای تازه را در اولویت قرار می‌دهند. همچنین مرتبط بودن و جذاب بودن مطالب باعث می‌شود که کاربران زمان بیشتری را در سایت صرف کنند.

 • اولین تجربه‌ای که بازدیدکنندگان از‌ یک سایت دارند، سرعت بارگذاری است. در واقع، اگر سایتی بهترین طراحی و محتوا را هم داشته باشد، اگر سرعت آن مطلوب نباشد، ممکن است کاربران قبل از بارگذاری از آن خارج شوند. موتورهای جستجو، سرعت بارگذاری را به عنوان‌ یکی از مولفه‌های اصلی رتبه بندی سایت‌ها لحاظ می‌کنند.

 • مولفه‌های مهم دیگری که گوگل به آن‌ها توجه ویژه دارد، امنیت سایت و سازگاری آن با موبایل است. به عنوان مثال، تغییر پروتکل به HTTPS، امنیت شبکه و هوشیاری نسبت به حملات سایبری از اقداماتی هستند که در مورد امنیت سایت، اهمیت حیاتی دارند. علاوه براین، با توجه به رشد فزاینده استفاده از تلفن همراه برای جستجوهای ‌اینترنتی، سازگاری سایت‌ها با تلفن همراه و دیگر دستگاه‌ها مانند تبلت، همواره مورد تاکید گوگل بوده است. حدود 70 درصد جستجوهای ‌اینترنتی به وسیله‌ی موبایل انجام می‌شود و‌این باعث شده که گوگل، نسخه‌ی موبایل سایت‌ها را در اولویت بررسی و رتبه بندی قرار دهد.

سئوی خارجی

سئو خارجی چیست و چه اهمیتی دارد؟

سئو خارجی شامل اقداماتی است که در سایت‌های دیگر در جهت ارتقا رتبه و جایگاه وب سایت ما انجام می‌شود و به همین دلیل عنوان "خارجی" برای آن به کار می‌رود. ‌این اقدامات شامل لینک‌سازی‌های خارجی، بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی و ... هستند. در سئوی داخلی، ما تمام تلاشمان را می‌کنیم تا سایت شما را در بهترین وضعیت فنی و محتوایی قرار دهیم. اما در سئوی خارجی، تلاش بر ‌این است که اعتبار سایت افزایش ‌یافته و همچنین مخاطبین به سمت محتوای سایت هدایت شوند.‌ این‌ها در کنار‌ یکدیگر، تکه‌های اصلی و تکمیل‌کننده‌ی ‌یک پازل هستند و وجود هر دو برای تکمیل بهینه‌سازی سایت و موتورهای جستجو لازم و ضروری است.

دلیل اهمیت سئوی خارجی‌ این است که از نظر گوگل، کیفیت و تازگی محتوای ‌یک سایت به تنهایی کافی نیست و باید از معتبر بودن آن نیز اطمینان حاصل کند. لینک‌های خارجی که به‌ یک صفحه‌ یا سایت ارجاع داده می‌شوند، مانند رای‌های مثبتی هستند که به سایت شما اعتبار می‌بخشند. سئوی خارجی، به گوگل نشان می‌دهد که دیگران چه نگاهی به وب سایت شما دارند.


انواع سئو خارجی


پست مهمان

استفاده از پست مهمان، مهم‌ترین روش لینک‌سازی خارجی است. اما اگر ‌این روش به درستی اجرا نشود، احتمال جریمه شدن توسط گوگل بالاست، زیرا گوگل کیفیت لینک ساخته شده را تحت نظر دارد. بنابر‌این، بهتر است کسب‌وکارها، لینک‌سازی خارجی خود را به متخصصین و حرفه‌ای‌ها بسپارند. در ‌این روش، مقاله‌ی با کیفیت و جدیدی نوشته شده و با استفاده از کلمات کلیدی و انکر تکست‌های مناسب، بک‌لینکی به صفحه‌ای از سایت شما زده می‌شود. تعیین تعداد کلمات مقاله، نوع کلمات کلیدی، تعداد لینک‌ها، صفحات هدف لینک در سایت و دوره‌های زمانی تکرار ‌این روش، نیاز به بررسی و تحلیل دقیق دارد.‌ این بررسی‌ها در مرحله‌ی تحلیل اولیه و تدوین استراتژی سئو انجام می‌شود. بک‌لینک‌هایی که از‌ این طریق ساخته می‌شوند، اعتبار سایت و صفحات ما را افزایش داده و‌ ترافیک بیشتری را به سمت ما گسیل می‌کنند


بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی


بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی
بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی به شکل صحیح، می‌تواند آنها را تبدیل به ابزاری کارآمد برای سئوی خارجی کند.

 • قرار دادن لینک صفحات و مطالب ما در شبکه‌های اجتماعی، باعث افزایش بازدید سایت ما و همچنین ارتقا اعتبار آن‌ها می‌شود.
 • صفحات کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی، امکان دریافت رتبه در جستجوهای گوگل را داشته و اگر فعالیت بالایی از خود نشان دهند، می‌توانند جزو نتایج اول جستجوها باشند. برخی کاربران ‌ترجیح می‌دهند به جای وب سایت، شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکارها را نگاه کنند و ‌این ‌یک فرصت عالی برای جذب مخاطبین است. علاوه‌ براین، گوگل نیز در رتبه‌بندی سایت‌ها، میزان فعالیت شبکه‌های اجتماعی را درنظر می‌گیرد.
 • امروزه، شبکه‌های اجتماعی، خود تبدیل به نوعی موتور جستجو شده‌اند و بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی به عنوان مفهومی ‌جدید در سئو مطرح است. زیرا کاربران برای ‌یافتن اطلاعات مورد نیاز خود، تنها به موتورهای جستجو بسنده نکرده و در قسمت جستجوی شبکه‌های اجتماعی نیز به جستجو می‌پردازند. بهره‌گیری صحیح از هشتگ‌ها، موقعیت مکانی و نظرات از ابزارهای مهم ‌این حوزه هستند.
سئوی خارجی

سایت‌های سوال و جواب

این سایت‌ها فقط برای گفتگو میان افراد و سوال و جواب ‌ایجاد شده‌اند و در دنیای امروز که کاربران به دنبال پیدا کردن پاسخ سوالات خود در ‌اینترنت هستند، سایت‌های سوال و جواب می‌توانند رتبه‌ی بالایی در جستجوهای گوگل داشته باشند. استفاده موثر از ‌این سایت‌ها، به گونه‌ای که بتوان پاسخی صحیح و کامل به سوالات کاربران داد و همچنین گنجاندن بک‌لینک‌های مورد نظر خود در ‌این پاسخ‌ها، ‌یکی از تکنیک‌های کاربردی سئو خارجی است.


اصلاح لینک‌های خراب

بازیابی لینک‌های شکسته و خراب، ‌یکی از راهبردهای بسیار مهم سئو خارجی است. بک لینک ها باید بطور مداوم ارزیابی شوند، زیرا ممکن است بعد از مدتی برخی از آنها از بین رفته یا حذف شوند، در این صورت وقتی کاربران بر روی آنها کلیک می‌کنند با صفحات 404 روبرو می‌شوند که این شانس بازدید را از وب سایت شما می‌گیرد. متخصصین ما در توسکاوب، همواره وضعیت بک‌لینک‌ها را بررسی کرده و در صورت خرابی آنها را حذف می‌کنند. بک‌لینک‌های خراب، رتبه‌ی سایت و میزان بازدید آن را کاهش می‌دهند.


فرم ثبت نام پست الکترونیکی

‌یکی دیگر از روش‌های جذب مخاطب، ایجاد بخشی جهت ثبت‌نام در خبرنامه پست الکترونیکی است. ما وقتی‌ یک محتوای عالی تولید می‌کنیم، طبیعتا علاقمندیم که مخاطبین آن را ببینند. از این طریق می‌توان به کسانی که در خبرنامه سایت ثبت نام کرده اند، از طریق‌ ایمیل، لینک محتواهایی که اخیرا در سایت منتشر شده‌اند را بفرستیم. ‌این کار هم باعث کسب بک‌لینک‌های جدید و ارتقا رتبه سایت شما می‌شود و هم می‌تواند بازدید‌کننده‌ی بیشتری برای سایت‌تان به ارمغان بیاورد.

سئو محلی

سئو محلی

حدود نیمی ‌از جستجوهای گوگل جهت کسب اطلاعات محلی انجام می‌گیرد و این نکته به شدت برای کسب‌وکارهای کوچک حائز اهمیت است، چراکه اگر سایت آن‌ها برای جستجوهای محلی بهینه‌سازی نشده باشد، مشتریان بسیاری را از دست خواهند داد. آمارها نشان می‌دهند، اکثر افرادی که کسب‌وکار محلی را در تلفن همراه جستجو می‌کنند، بعد از مدتی کوتاه در آن محل حضور فیزیکی پیدا می‌کنند. علاوه براین، به دلیل اینکه گوگل برای ارائه نتیجه جستجو به کاربران، موقعیت مکانی آن‌ها را در نظر می‌گیرد، سئو محلی در جستجوهای غیرمحلی نیز می‌تواند نقش ایفا کند.

 • قرار دادن لینک صفحات و مطالب ما در شبکه‌های اجتماعی، باعث افزایش بازدید سایت ما و همچنین ارتقا اعتبار آن‌ها می‌شود.
 • صفحات کسب‌وکارها در شبکه‌های اجتماعی، امکان دریافت رتبه در جستجوهای گوگل را داشته و اگر فعالیت بالایی از خود نشان دهند، می‌توانند جزو نتایج اول جستجوها باشند. برخی کاربران ‌ترجیح می‌دهند به جای وب سایت، شبکه‌های اجتماعی کسب‌وکارها را نگاه کنند و ‌این ‌یک فرصت عالی برای جذب مخاطبین است. علاوه‌ براین، گوگل نیز در رتبه‌بندی سایت‌ها، میزان فعالیت شبکه‌های اجتماعی را درنظر می‌گیرد.
 • امروزه، شبکه‌های اجتماعی، خود تبدیل به نوعی موتور جستجو شده‌اند و بهینه‌سازی شبکه‌های اجتماعی به عنوان مفهومی ‌جدید در سئو مطرح است. زیرا کاربران برای ‌یافتن اطلاعات مورد نیاز خود، تنها به موتورهای جستجو بسنده نکرده و در قسمت جستجوی شبکه‌های اجتماعی نیز به جستجو می‌پردازند. بهره‌گیری صحیح از هشتگ‌ها، موقعیت مکانی و نظرات از ابزارهای مهم ‌این حوزه هستند.

روش‌های انجام سئو محلی


فعال سازی بخش "کسب ‌و کار من" در گوگل

بخش "کسب‌وکار من" در گوگل، ابزاری رایگان بوده که در جهت توسعه‌ی کسب وکارها و افزایش بازدید آن‌ها در جستجوها و نقشه‌ی گوگل، ارائه شده است. این بخش از گوگل، شما را قادر می‌سازد تا با مشتریان در ارتباط بوده و اطلاعات جدیدی در مورد کسب وکار خود با آنها به اشتراک بگذارید. همچنین میزان تعامل آنها با خود را مورد ارزیابی قرار داده و از آنها بازخورد دریافت کنید. نکات زیر در مورد "کسب‌وکار من" مهم هستند:

 • تشویق کاربران به گذاشتن نظر در مورد محصولات و خدمات شما
 • پاسخ دادن دقیق و مناسب به نظرات
 • به اشتراک گذاری حساب "کسب‌وکار من" در شبکه‌های اجتماعی
 • تولید محتوای جذاب در مورد محصولات و خدمات خود به طور منظم

بهینه سازی محلی سایت

سایت شما به عنوان مهم ترین منبع اطلاعات در مورد کسب‌وکارتان، باید به صورت محلی بهینه شود. اقدامات زیر از آن جمله هستند:

 • اولین قدم، حصول اطمینان از درست وارد شدن نام، آدرس و اطلاعات تماس کسب‌وکار خود در سایت است. سپس باید مطمئن شد که این اطلاعات توسط گوگل قابل دیدن و شناسایی هستند. معمولا در نوارهای اعلان، تماس با ما ‌یا بخش پایینی هر سایتی این اطلاعات باید وجود داشته باشد.
 • اضافه کردن نقشه‌ی گوگل و اطلاعات موقعیتی به سایت‌تان نیز از دیگر کارهای موثر است. این باعث می شود تا کاربران حاضر در سایت، برای مسیریابی دچار مشکل نشوند.
 • اقدام مهم دیگر، ایجاد صفحات محلی به سایت خود و تولید محتوای محلی است تا در جستجوها، خدمات ‌یا کالاهای شما متناسب با موقعیت‌های مکانی مختلف نمایش داده شوند.

لیست اطلاعات محلی (دایرکتوری)

سایت‌هایی وجود دارند که لیستی از اطلاعات کسب وکارهای محلی به مشتریان ارائه می‌کنند. ثبت کسب‌وکارتان در این سایت‌ها می‌تواند علاوه بر دریافت بک‌لینک‌هایی ارزشمند، اطلاعات خدمات و کالاهای شما را در جستجوها نمایان کرده و به افزایش بازدید و اعتبار سایت‌تان کمک کند.


سازگاری با موبایل

از آنجا که اکثر جستجوها برای کسب‌وکارهای محلی با تلفن همراه انجام می‌شوند و در برخی موارد، کاربران در لحظه و در حال حرکت به دنبال خدمات مورد نیاز خود هستند، اهمیت سازگاری سایت شما با موبایل دوچندان می‌شود. به عنوان مثال، اگر فردی در حین رانندگی عبارت "رستوران نزدیک من" را جستجو کند، گوگل رستوران‌هایی را در آن حوالی نشان خواهد داد و آنهایی که با موبایل سازگاری داشته باشند شانس بالاتری برای دیده شدن دارند.

چرا سئو

جایگاه اول سایت در گوگل

بدست آوردن جایگاه اول در لیست نتایج

بدست آوردن جایگاه اول در لیست نتایج

با تغییرات روزانه در دنیای ‌اینترنت، تاکنون هیچ راه تضمین شده‌ای برای کسب جایگاه اول گوگل پیدا نشده است. اما با ‌این وجود، با هدف قراردادن کلمات کلیدی و مخاطبان هدف، می‌توان شانس خود را به میزان قابل توجهی افزایش داد.

چرا سئو

سرمایه گذاری بدون ریسک

سرمایه گذاری بدون ریسک

سئو نه تنها برای کسب‌وکار شما ضروری است، بلکه ‌یکی از بزرگترین سرمایه گذاری‌هایی است که می‌توانید برای کسب‌وکارخود انجام دهید.

بهینه سازی موتور جستجو

امکان سنجش نتایج در لحظه

امکان سنجش نتایج در لحظه

یکی از بزرگترین مزایای سئو در مقایسه با سایر روش‌های بازاریابی، ارائه‌ی آمارهای دقیق عددی آن است. آیا شما می‌دانید که دقیقا چه تعداد مشتری در چه روز و چه ساعتی و از طریق کدام ‌یک از بیلبوردهای تبلیغاتی شما در کدام خیابان و‌ یا بزرگراه جذب کسب‌وکار شما شده‌اند؟ شما با مدیریت هزینه‌های بهینه‌سازی، بسته به اهداف و برنامه‌هایی که برای کسب‌وکار خود در نظر دارید، برای همیشه آزمون و خطا در کسب‌وکارتان را کنار می‌گذارید و در طولانی مدت آن را تبدیل به‌یک سرمایه گذاری شکست‌ناپذیر برای کسب‌وکار خود خواهید کرد که بالاترین سوددهی را برای شما خواهد داشت.

نتایج خوب سئو برای سایت

مقرون به صرفه

مقرون به صرفه

سئو ‌یکی از مقرون به‌صرفه‌‌ترین روش‌ها برای تبلیغ کسب‌وکار شماست. شما با سئو، کاربرانی که در دنیای ‌اینترنت مشخصاً به‌دنبال محصولات و خدمات شما هستند را دقیقاً هدف قرار داده و روی آن‌ها تاثیر مثبت می-گذارید.

ابزارها برای سئو

ابزاری فوق‌العاده قدرتمند در دنیای آنلاین

ابزاری فوق‌العاده قدرتمند در دنیای آنلاین

وب‌سایت‌هایی که در زمینه‌ی سئو سرمایه‌گذاری کرده‌اند، بیش از 50٪ از کل بازدید در فضای ‌اینترنت را به خود اختصاص داده‌اند. اگر وب‌سایت شما بتواند در صفحه‌ی اول فهرست نتایج قرارگیرد، بیش از 90٪ ترافیک و بازدید مخاطبان و مشتریان را در اختیار خواهد داشت.

کلمات کلیدی برای سئو

آگاهی از اهداف و کلمات کلیدی مناسب کسب‌وکارها

آگاهی از اهداف و کلمات کلیدی مناسب کسب‌وکارها

یکی از امکانات سئو برای کسب‌وکارهای نوپا، هدف قراردادن کلمات کلیدی مناسب و تاثیرگذار و همچنین انتخاب صحیح آن‌ها است. شما می‌توانید با تجزیه و تحلیل خواسته‌های مشتریان، عملکرد جستجوی وب سایت خود را بهبود ببخشید.

ایجاد یک وب سایت کاربرپسند

ایجاد یک وب سایت کاربرپسند

ایجاد یک وب سایت کاربرپسند

طراحی وب‌سایت سازگار با سئو بدین معناست که گوگل ‌یا هر موتور جستجوی دیگری بتواند به صورت موثر وارد سایت شما شده و محتوای موجود در آن را تفسیر و داده‌های آن را شناسایی (index) کند.

هدفمندی سایت

هدفمندی

هدفمندی

با تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی، شما می‌توانید بهترین و پربازدید‌ترین کلمات و میزان رقابت و اهمیت آن‌ها را در موتورهای جستجو به‌دست آورید. همچنین می‌توانید با بررسی ‌این کلمات، به اهداف کاربران از جستجو پی برده و در جهت برآورده کردن نیاز آن‌ها گام بردارید.

تبلیغات برای سایت

تبلیغات 24 ساعته

تبلیغات 24 ساعته

همانطور که پیش‌تر گفتیم، سئو ‌یکی از مقرون‌ به‌‌صرفه‌ترین و بهترین شیوه‌ها برای تبلیغات شماست. حضور مداوم شما برای ‌این شیوه‌ی تبلیغات لازم نیست و با بهینه‌سازی وب‌سایت خود می‌توانید به صورت شبانه روزی بازدید و جایگاه وب‌سایت خود را ارتقا دهید.

اعتبار بخشیدن برای کسب و کار

اعتبار بخشیدن به کسب‌وکار شما

اعتبار بخشیدن به کسب‌وکار شما

65 درصد مردم، جستجوی آنلاین را به عنوان مناسب‌ترین منبع اطلاعاتی برای ‌یافتن اطلاعات افراد و شرکت‌ها می‌دانند. این نشان می دهد که موضوع مطرح بودن و داشتن جایگاه مناسب در نتایج جستجو تا چه میزان بر روی موفقیت وبسایت ها تاثیر گذار هستند.

افزایش فروش در سایت

افزایش میزان فروش حضوری

افزایش میزان فروش حضوری

تاثیر بی‌نظیر موتورهای جستجوگر بر رشد کسب‌و‌کارها، می‌تواند فراتر از دنیای دیجیتال هم باشد. هدف برخی از کاربران در جستجوهای ‌اینترنتی،‌ یافتن اطلاعات مناسب از طریق تجزیه و تحلیل رقبا و کاربران در فضای آنلاین و استفاده‌ از‌این اطلاعات برای پیشرفت کسب‌وکار خود در فضای آفلاین است.

بسته های سئو

بسته های سئو
پیشنهاد 1
پیشنهاد 2
پیشنهاد 3
پیشنهاد 4
 • ملزومات
 • سئوی off-Page
 • سئوی on-Page و محتوا
 • گزارش ها / سرویس ها
 • بسته ی بهینه سازی سایت
 • سایر سرویس ها
  (در صورت نیاز به پکیج ها اضافه می شوند)
قیمت
3.999.999
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید

* مبالغ بالا برای قراردادهای شش ماهه در نظر گرفته شده اند، با افزایش تعداد ماه در قرارداد، هزینه ماهانه کمتر می شود.

* به مبالغ بالا، 9% ارزش افزوده اضافه می شود.

پکیج 1
پکیج 2
پکیج 3
پکیج 4
 • ملزومات
 • سئوی off-Page
 • سئوی on-Page و محتوا
 • گزارش ها / سرویس ها
 • بسته ی بهینه سازی سایت
 • سایر سرویس ها(در صورت نیاز به پکیج ها اضافه می شوند)
قیمت
3.999.999
تماس بگیرید
تماس بگیرید
تماس بگیرید

* مبالغ بالا برای قراردادهای شش ماهه در نظر گرفته شده اند، با افزایش تعداد ماه در قرارداد، هزینه ماهانه کمتر می شود.

* به مبالغ بالا، 9% ارزش افزوده اضافه می شود.